UUED
MAKRO
MAASTIKUD
DETAILID
LOOM/LIND
VARIA
PANORAAM
 
Lemmikud
Autor

Blogi
  Piltnik

Tere kaaskannatajad,

Mina olen Tõnis Tuuga, sündinud 1988. aastal Raplas. 2008. aastal lõpetasin Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi, kust sai alguse ka minu huvi fotograafia vastu. Peale seda kooli e. 2008-2010 aastatel õppisin Tallinna Polütehnikumis fotograafiat, mille ka edukalt lõpetasin. Ja praegusel hetkel olen võtnud natuke teise suuna, aga jäänud ikkagi kujutava kunsti maailma - õpin Balti Filmi- ja Meediakoolis operaatoriks. Seega pilte teen vähem, aga pole kaugeltki seda maha jätnud. Igal vaba hetkel proovin fotokoti selga visata ja linnast metsa joosta.

Ütleme nii, et sellest hobist on saanud haigus, millele ei ole ravi, sest mida ka ei teeks, fotograafile jääb alatiseks teistmoodi nägemine külge. Tahaks ainult rohkem näha ja avastada. Lõppu ei paista niipea.

Loodus on mul alati südames olnud, aga fotograafia andis hea põhjuse sinna rohkem minna ja seda lähemalt nautida. Kui ma ilma kaamerata metsas püherdaksin ja sammalt nuusutaksin, siis oleks endalgi imelik ja mis veel möödakäijad sellest arvaksid, aga kui fotokas käes, siis pole häbenemiseks põhjust. Ühel päeval oligi imelik juhtum. Minul muidugi täitsa tavaline päev metsas. Roomasin ja mässasin, et ikka paremat pilti saada, aga üks koertega jalutaja arvas, et ma midagi ninna tõmban ja palvetan mingit valget salli, mille keegi oli juhuslikult minu lähedale oksale riputanud. Kohe ta seda ei öelnud, aga paar päeva hiljem tuli üks tema koertest mulle samas metsas kallale ja kui ma peremehega kurjustama läksin, siis oli ta väga imestunud, et mingi narkar üldse temaga jamada julgeb. Segane vana. Vahvaid lugusid jätkub.
Kui kellelgi on huvi mõne minu pildi vastu, siis saatke julgelt e-mail aadressile tonistuuga(ät)gmail.com ja lepime kokku.

Häid pildielamusi!

Tõnis

© 2004-2011, Fotod: Tõnis Tuuga | Design: Jaak Põder ja Tuuga | Code: Toruonu ja Tuuga | Pilte kokku: 850